У Львові відбудуться святкування 100-річчя Пласту

5 квітня 2012, 9:26   Прокоментуй! Друкувати Друкувати Поділитися новиною:

Цьогоріч скаутська організація Пласт святкує 100-річний ювілей. Святкування 100-річчя розпочалось ще у 2011 році. Попопереду продовження марафону «100 заходів по всій Україні», проект «Сто добрих справ до 100-ліття Пласту», День першої пластової присяги, Крайове свято весни, Ювілейна міжкрайова пластова зустріч та низка інших акцій в рамках святкування.

«У першу чергу хочемо підвести підсумки за тих 100 років, що минули, зрозуміти, чого ми досягли і в якому напрямку треба рухатись далі. Ми робимо багато зовнішніх акцій для того, щоб активізувати українську молодь, щоб показати їй, що є такий цікавий спосіб саморозвитку, цікавий спосіб проведення часу, знайомства і співпраці. Також ми хочемо розвинути співпрацю з іншими громадськими організаціями України, дуже багато акцій ми робимо у співпраці з ними», – розповіла член організаційного комітету святкувань 100-ліття Пласту-скаутингу в Україні Наталія Музала.

Як зазначила Наталія Музала, головними заходами, що передбачені у рамках святкування, будуть продовження Марафону «100 заходів по всій Україні», проект «Сто добрих справ до 100-ліття Пласту», День першої пластової присяги, Крайове свято весни, Ювілейна міжкрайова пластова зустріч та низка інших заходів та акцій.

«Марафон «100 заходів по всій Україні». Фактично до цього марафону може долучитися будь-яка пластова акція. Акція може бути будь-якого спрямування, але вона повинна бути присвячена до 100-річчя.

Інший проект – «Сто добрих справ до 100-ліття Пласту». Хочемо цим проектом нагадати про другий головний обов’язок пластуна і пластунки – це допомагати іншим. Центральною акцією в цьому соціальному проекті є «Вифлеємський вогонь миру».

День першої пластової присяги пройде 28-29 квітня, оскільки саме у Львові 100 років тому була складена перша пластова присяга. Відбуватиметься два дні на всеукраїнському рівні. Ми чекаємо гостей з усієї України», – додала член організаційного комітету святкувань 100-ліття Пласту-скаутингу в Україні Наталія Музала.

За словами Наталії Музали, у рамках святкувань також відбудеться Крайове свято весни, а центральною акцією в рамках святкування буде Ювілейна міжкрайова пластова зустріч.

«Виховання в Пласті, його всесторонність та всеохопність – дуже важлива річ. Для нас дуже важливо вже сьогодні говорити про серйозне опрацювання пластового досвіду не лише з точки зору історії, а й з точки зору сьогодення і буття, з точки зору методики виховної роботи.

Кожного року у міському бюджеті Львова виділяється певна сума коштів на підтримку діяльності Пласту. Цього року ця сума є абсолютно не менша, ніж попередні роки. Ми мали зустріч з керівництвом львівської станиці і домовилися про те, що ми не пропонуватимемо розподілу коштів на певні заходи, ми пропонуватимемо певну суму коштів, яка самостійно керівництвом станиці буде розподілена між різними заходами. Вже сьогодні ми говоримо про 100 тис. грн. на діяльність Пласту на цей рік. Також у процесі підготовки проект ухвали про підтримку проведення святкування 100-річчя Пласту.

Під час проведення Ювілейної міжкрайової пластової зустрічі ми будемо готові запропонувати для приїжджих пластунів, скаутів, просто молодих людей, які будуть учасниками чи гостями цих святкувань, майстер-класи в наших гуртках, спортивні майданчики, інші об’єкти спортивної інфраструктури для проведення змагань, зустрічей, розваг, спортивних ігор тощо», – начальник управління молоді, сім’ї та спорту Наталія Федорович.

Довідка

Святкування 100-річчя українського скаутингу – ініціатива Пласту Національної скаутської організації України, з метою активізації української молоді, розвитку співпраці із громадскістю та іншими молодіжними організаціями країни та світу у форматі низки освітніх, інформаційних та громадських заходів. Це найбільший в Україні громадський проект, що наслідує найкращий світовий досвід та задає нові стандарти для молодого покоління.

Святкування 100-річчя Пласту триватиме продовж 2011-2012 року. Заходи, що відбулися в рамках святкування: «Вифлеємський Вогонь Миру», «Святий Миколай дітям з інтернатів», «Різдво для всіх», «100 добрих справ» та ін.

Повернутися назад >>
Коментарів (Прокоментуй!)

Останні новини