У Львові повірку лічильників води проводять на місці експлуатації

29 липня 2016, 15:32   Прокоментуй! Друкувати Друкувати Поділитися новиною:

ЛМКП «Львівводоканал» періодичну повірку водолічильників здійснює з використанням переносних повірочних установок або встановлюють лічильники з обмінного фонду підприємства. Такі нововведення дозволили суттєво зменшити незручності для споживачів та значно зекономити робочий час працівників підприємства, залучених у процес проведення повірки.

«Раніше лічильник потрібно було знімати, доставити у лабораторію та знову монтувати, потім очікувати контролера, який встановлював пломбу. Однак, цього року затвердили нові тарифи, у які включили витрати на повірку лічильників. Відтак, у Львівводоканалі придбали чотири нові повірочні установки та запровадили обмінний фонд водолічильників.

Зазвичай ми застосовуємо проливні установки для повірки лічильників у помешканнях з незадовільним станом внутрішньо-квартирної водопровідної системи. Наші фахівці оцінюють ситуацію, і якщо при демонтажі є загроза виникнення аварійної ситуації, що в свою чергу призведе до завдання матеріальних збитків власнику приміщення та співмешканцям будинку – тоді ми лічильник не знімаємо, а повіряємо на місці. Якщо ж до лічильника є доступ і труби в задовільному стані – тоді повірка здійснюється шляхом безкоштовної заміни лічильника на новий – повірений.

Відомо, що лічильники води, як і будь-які інші прилади, що мають рухомі механізми, з часом зношуються, що впливає на точність їх показів. Щоб пересвідчитись, чи правильно лічильник «рахує кубометри», ми зобов’язані виконувати його повірку з періодичністю один раз на чотири роки. Повірка є обов’язковою процедурою, передбаченою чинним законодавством», – повідомив начальник відділу збуту послуг Роман Кулиняк.

Водночас, у Львівводоканалі зазначають, що безоплатна повірка водолічильників виконується лише для споживачів багатоквартирних будинків. Споживачам (фізичним особам), які проживають у будинках, що перебувають у їх приватній власності, та споживачам – юридичним особам або фізичним особам-підприємцям повірка водолічильників проводиться на платній основі, оскільки у тариф на водопостачання та водовідведення для вказаних категорій споживачів витрати на проведення метрологічної повірки не включені.

Наразі у помешканнях львів’ян встановлено понад 270 тисяч лічильників холодної води та близько 160 тисяч – гарячої.

Повернутися назад >>
Коментарів (Прокоментуй!)

Останні новини