Львів отримав додаткові ресурси від ЄБРР для закінчення робіт з будівництва трамвайної колії на Сихів

23 грудня 2015, 16:09   Прокоментуй! Друкувати Друкувати Поділитися новиною:

Сьогодні, 23 грудня, міський голова Львова Андрій Садовий, заступник директора муніципальної та екологічної інфраструктури ЄБРР Лін О’Грейді та директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза підписали угоди щодо дофінансування проекту з будівництва трамвайної колії на Сихів.

Так, Європейський банк реконструкції та розвитку надав Львову додатково 6 млн. євро кредиту для закінчення робіт з будівництва трамвайної колії на Сихів, зокрема, для заміни каналізаційного колектора, ремонту моста на вул.Хуторівка та будівництва з’їзду з моста. Львів став першим містом, який отримує дофінансування проекту від ЄБРР.

Додаткові кошти, надані ЄБРР, є необхідними для відбудови каналізаційного колектору на пр. Червоної Калини та мостом на вул. Хуторівка, які є ключовими ділянками у проекті трамвайного сполучення. Кошти також будуть використані для будівництва нового з’їзду, який забезпечить можливість повороту ліворуч з вулиці Хуторівка, до проїжджої частини проспекту Червоної Калини у напрямку на північ.

«Місто Львів є хорошим партнером Європейського банку реконструкції та розвитку, який підтримує наші ініціативи. Ми за останні роки дуже багато зробили в плані покращення інфраструктури нашого міста. Сьогоднішнє підписання стосується продовження робіт з реконструкції аварійного колектора на вул. Стуса. Це надзвичайно важливий для міста проект і мені приємно, що Банк завжди готовий співпрацювати і достатньо успішно та швидко йти на зустріч. Також в нас є наступні проекти щодо модернізації очисних споруд. Також маємо в роботі проект з модернізації системи теплопостачання і великий об’єм робіт, які ми робили по реконструкції і мереж, і трамвайних колій – це проекти, які реалізовуються з ЄБРР. Також Банк виділив кошти на закупівлю нових трамваїв. І по цій колії, яка сьогодні прокладається, вже в наступному році будуть їздити нові трамваї. Мені дуже приємно, що львівське підприємство «Електрон» виграло міжнародний тендер і буде постачати трамваї в рамках проекту з ЄБРР», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Перший кредит 6 млн євро наданий ЄБРР та паралельний інвестиційний грант у розмірі 5 млн євро від німецького міністерства охорони навколишнього середовища в 2013 році були спрямовані на розвиток міської трамвайної мережі у Львові. Проект має на меті підвищення надійності та ефективності екологічно чистого електричного громадського транспорту та сприяння його використанню і, таким чином, значно знизити рівень викидів від автомобілів.

Нагадаємо, довжина трамвайної колії – 11,5 км у дві сторони. З Сихова до центру трамваєм можна буде заїхати за 25-30 хв. Користуватися трамваєм сихівчани зможуть вже у 2016 році.

Львівська міська рада реалізовує спільні з ЄБРР проекти у сфері теплозабезпечення, реконструкції дорожньої інфраструктури та розвитку трамвайної інфраструктури міста.

Повернутися назад >>
Коментарів (Прокоментуй!)

Останні новини