В серпні на Левандівці відбудеться Фестиваль Параджанова

19 липня 2016, 14:50   Прокоментуй! Друкувати Друкувати Поділитися новиною:

19-28 серпня відбудеться Фестиваль Параджанова на Левандівці. Захід пройде в КМЦ «Супутник», Левандівський парк, вул. Повітряна, 20. Обіцяють багато музики, кіно, мистецтва, організатори навіть задумують влаштувати блошиний ринок. Вхід на усі заходи буде вільним.

У Львові наприкінці літа відбудеться «Фестиваль Параджанова на Левандівці» – міждисциплінарний культурно-просвітницький проект, де з посередництвом різних мистецьких практик відбуватиметься знайомство з постаттю та творчістю Сергія Параджанова.

Упродовж 19-28 серпня Культурно-мистецький центр «Супутник» (вул. Повітряна, 20) та Левандівський парк перетворяться на місце творчої синергії: тут відбудуться кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей.

Локацією фестивалю невипадково обрано відокремлений індустріальний і водночас історичний район Львова – Левандівку, адже саме на Левандівці вперше в Україні з’явилась вулиця С.Параджанова.

«З одного боку в цьому районі є відкритий простір для культурних дійств та потенціал для їхньої реалізації, з іншого – тут вкрай потрібний якісний культурний продукт. Окрім того, фестиваль зможе стати початком нової культурної традиції та платформою для формування середовища культурних активістів району», – зазначають організатори.

«Фестиваль Параджанова на Левандівці» поєднає:

Виставковий проект у культурному центрі «Супутник». Яскрава експозиція поєднає рефлексії сучасних художників на тему постаті Сергія Параджанова. Проект відбудеться під кураторством Вікторії Данелян з Музею сновидінь у Києві.

Кінопрограма у Левандівському парку просто неба окрім фільмів самого Сергія Параджанова, представить підбірку відомого українського кінофестивалю «Wiz-Art».

Спеціально для фестивалю проект «Ніч театру» відбудеться на Левандівці. Після заходу сонця КМЦ «Супутник» наповниться виставами львівських альтернативних театрів.

Фестиваль буде звучати якісною музикою від колективів різних жанрів. На День незалежності планується великий святковий концерт, а також зусиллями львів’ян організатори мають намір облаштувати на території Левандівського парку справжній блошиний ринок, якими так любив прогулюватись Сергій Параджанов.

Літературні заходи для фестивалю підготує Офіс міста літератури ЮНЕСКО. На Левандівці відбуватимуться зустрічі з письменниками, читання, літературні сніданки, музично-поетичні вечори та дитячі літературні майстер-класи.

Також у рамках фестивалю відбудуться лекції, зустрічі та дискусії з кінознавцями, істориками мистецтв, людьми, які працювали у команді Параджанова. Зокрема заплановані зустрічі з істориком мистецтва Діаною Клочко, кінознавцем Романом Давидом, художником Борисом Єгіазаряном, який був особисто знайомий з Сергієм Параджановим.

Окрім того, на фестивалі буде вдосталь майстер-класів для дорослих та дітей. Тут можна буде повчитися робити колажі, кераміку, плетені іграшки, декупаж, аплікації та ін.

Вхід на всі заходи – вільний.

«Формат фестивалю та простір його проведення є знаковими. Сергій Параджанов був творцем, якому було тісно в рамках одного жанру. Його постать однаково важлива для українців, вірменів та грузинів, а творча мова весь час відображає глобальне в локальному і навпаки.

Саме тому фестиваль його імені доречно винести поза звичний контекст кінотеатрів, у живе середовище, у відокремлені самобутні райони, де творчість великого режисера набуде нового прочитання та осмислення», – додають організатори.

Повернутися назад >>
Коментарів (Прокоментуй!)

Останні новини